Opinion

Погляд фахівця в Hi-Tech

Не тільки Touch ID. iPhone може отримати антену, вбудовану в дисплей

Не виключено, що Apple нарешті представить сканер відбитків пальців, підключений до дисплея в iPhone. Більш того, не виключено, що екран буде використовуватися ще для однієї мети – для поліпшення якості підключення до Wi-Fi і мобільної мережі.

Читалка під екраном знову потрібна

У 2017 році компанія Тіма Кука представила ювілейну модель iPhone. На конференції ми побачили iPhone X, який представив найбільші зміни з моменту прем’єри першого смартфона з логотипом надкушеного яблука. Серед них був новий підхід до біометричної безпеки – замість пристрою для читання відбитків пальців Touch ID ми отримали функцію сканування особи Face ID.

Крім iPhone SE 2020 року, Apple з 2017 року почала використовувати в своїх смартфонах тільки Face ID. Так, це одне з найкращих рішень такого типу на ринку як з точки зору безпеки, так і з точки зору ефективності. На жаль, не завжди виходить. Хороший приклад – нинішня ситуація, коли ми змушені носити маски. Особа в масці робить неможливим використання Face ID. Так що залишається ввести код вручну, як при розблокуванні iPhone, так і при використанні деяких функцій – наприклад, Apple Pay.

Прямо зараз зчитувач відбитків пальців був би набагато кращим рішенням. На жаль, незважаючи на численні витоки, заявки на патенти і неофіційну інформацію з нібито довірених джерел, які повідомляють про повернення Touch ID, у нас все ще є можливість сканувати тільки особа.

Зчитувач, інтегрований з дисплеєм, просто повинен бути надійним

Важко визначити основну причину повільності Apple в інтеграції рідера з екраном. Тим більше що конкуренти давно пропонують таке рішення, забезпечуючи задовільну якість. Однак заявка на патент від 2019 року, яка тільки що була опублікована, проливає світло на все це.

З документів ми дізнаємося, що компанія намагається вирішити кілька проблем, які можуть негативно вплинути на використання Touch ID. Серед них згадується навіть занадто маленький розмір. Гаразд, а чому б не збільшити площу? На думку Apple, це може бути невигідно або весь модуль займе дуже багато місця всередині корпусу iPhone.

Також обговорюється тема оптичних зчитувачів відбитків пальців і, зокрема, можливі проблеми з випромінюванням світла, необхідні для завантаження біометричних шаблонів. Компанія Tim Cook відзначає, що такий екран повинен складатися з декількох шарів – светоизлучающего, оптичного, фільтруючого, а також датчика зображення. Крім того, застосовується технологія повинна бути підготовлена до ситуації, коли палець знаходиться під різними кутами.

Apple хоче, щоб сканер відбитків пальців був підключений до екрану, щоб забезпечити високу надійність і ефективність. Просто він повинен бути не гірше технології Face ID. Не виключено, що якщо вдасться виправити всі недоліки, ми нарешті побачимо повернення Touch ID.

Антена підключена до дисплея

Команда Тіма Кука, очевидно, не має наміру обмежуватися тільки інтеграцією екрану зі сканером відбитків пальців. Ще один патент на з’єднання описує підключення дисплея до антени. Технологія описується як «Гібридна прозора антена, інтегрується з дисплеєм».

Імовірно, цей підхід може забезпечити кращу якість з’єднання для Wi-Fi, мережі або навіть Bluetooth. Це сталося б через більшої площі екрану, а не навіть з боків пристрою. Так, пристрої, тому що цю технологію можна використовувати не тільки в iPhone, але і в Apple Watch.

Екран буде складатися з декількох шарів, включаючи вбудовану антену. Звичайно, як і у випадку з Touch ID на дисплеї, компанії доведеться зіткнутися з безліччю проблем. Наприклад, ті, які пов’язані з введенням сигналів на антену і від неї.

Слід пам’ятати, що в обох випадках ми маємо справу лише з патентами, на які Apple подала тисячі, і велика частина представлених рішень не потрапляє в iPhone та інші пристрої. Так що не можна сказати, що iPhone 13 в наступному році обов’язково отримає Touch ID на екрані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *