Opinion

Погляд фахівця в Hi-Tech

Apple Watch

Apple Watch 6 та Apple Watch SE – короткий огляд нових розумних годинників

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – все так, як є.

В цьому році моделі Apple Watch виглядають дуже знайомо: обидва дуже схожі на Apple Watch 4 2018 р. Зберігаються два розміри корпусу 40 і 44 мм, а також прямокутна форма із закругленими кутами.

З’явилися нові кольори: стандартна алюмінієва версія вже багато років доступна в зоряно-сірому, срібному і золотом кольорах, а новий годинник Apple Watch 6 додали синій і червоний. Випробування на стійкість до подряпин показало, що нові кольори не менш стійкі, ніж сірий корпус годин SE (клас твердості 6 з 9). Обидві моделі вижили в товщі води неушкодженими, тому вони готові до плавання в басейні або в морській воді, але вони не підходять для дайвінгу та водних видів спорту з високою швидкістю.

Apple Watch Series 6 – нова топ-модель компанії. Годинники приносять поліпшення в декількох деталях – тепер вони вимірюють насиченість крові киснем, світять яскравіше на сонці, заряджаються швидше і вимірюють висоту в реальному часі.

Екрани обох годин виконані за технологією OLED, вони яскраві і контрастні, а якість зображення не залежить від кута зору – так само, як і екрани сучасних смартфонів. Також на найвищому рівні на відміну від багатьох конкурентів, розмір шрифту може бути змінений в налаштуваннях.

В Apple Watch 5, виробник ввів постійний дисплей часу, з цим режимом називається завжди в години зменшити яскравість і зменшити частоту оновлення для економії енергії. Коли ви піднімете руку або торкнетеся екрана, він загориться своєї звичайної яскравістю. Тут компанія Apple відкоригувала деталі: Watch 6 в постійно включеному режимі відображають час. За даними виробника в 2,5 рази яскравіше, ніж їх попередники. Візуальний тест показав, що при прямому сонячному світлі різниця зрозуміла, в інтер’єрі обидві годинник однаково яскраві. Apple Watch SE не має цієї техніки і замість відображення часу має чорний екран, поки користувач не прокинеться з рухом руки або дотиком.

Завжди включений дисплей в Apple Watch 6 загоряється в 2,5 рази яскравіше при сонячному світлі, ніж в попередній серії 5. На додаток до стандартних смужок тепер доступні більш престижні вироби, такі як зелена шкіра. Ціни на моделі з нержавіючої сталі і сапфірового вище.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – поліпшені оздоровчі функції

Apple Watch 6 взяла на себе одну велику функцію від свого попередника – електрокардіограму (ЕКГ). Годинники розпізнають мерехтіння передсердь, небезпечну аритмію, що передує серцевого нападу.

Інфрачервоний датчик серії 6 вимірює насиченість киснем крові

Крім того, вимірювання оксигенації крові (SpO2). Але так само, як і конкуренти, годинник не встановлюють це значення з медичної точністю, як чітко заявляє виробник. Не менш важливо: під час вимірювання рука повинна лежати нерухомо. Вимірювання починається автоматично або натисканням кнопки. Виміряний насичення за один день варіювалося від 87 до 100 відсотків, що трохи вище, так як у некурящих насичення киснем зазвичай становить 95-100 відсотків. Коли вона падає нижче 90 відсотків, це проявляється такими симптомами, як втома. Це значення насправді цікаво для альпіністів, воно також може допомогти виявити апное під час сну, але з таким ефектом його діагностичне значення обмежена.

Під час 15-секундного вимірювання SpO2 рука повинна лежати спокійно.

Більш дешевий годинник Apple Watch SE не мають ЕКГ і SpO2 вимірювання, але так само, як і більш дорогий годинник записують пульс. Обидві годинник, як і їх попередник, з точністю до ритму вимірюють це вимір в повсякденному використанні і під час тренувань. Крім того, годинник попереджають користувача, коли серце б’ється занадто швидко, занадто повільно або нерегулярно. В обох годинниках також передбачена функція розпізнавання падіння: акселерометри розпізнають падіння користувача наручних годинників і ініціюють виклик контакту будильника. Для цього обом годинах потрібне підключення до Інтернету, наприклад, через Wi-Fi або парний смартфон. Варіанти з модулем LTE (GPS + стільниковий) завдяки вбудованій пам’яті SIM-картки (eSIM) також підключаються до мережі автономно, умовою чого є відповідна підписка. У Польщі eSIM пропонує тільки Orange – в якості самостійної карти або додаткової картки з тим же номером. Альтернативою є глобальний оператор Truphone. У багатьох країнах годинник з LTE також здійснюють екстрені виклики без активованої підписки на eSIM.

Зліва направо: Apple Watch 4 і 5 мають ЕКГ, Apple Watch 6 має додатковий інфрачервоний датчик. SE тільки вимірює пульс

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – перевірені функції

Новий годинник володіють всіма характеристиками своїх попередників.

Apps: Apple Watch має багато додатків для iPhone на борту, включаючи нагадування і голосові замітки. Програма «Карти» дозволяє здійснювати навігацію за допомогою вбудованого компаса, який допомагає орієнтуватися. У магазині App Store, який знаходиться на вашому чергуванні, ви можете встановити різні додатки, від списків покупок до Фитнеса, Карт Google і багато чого іншого.

Музика

Ваші годинник відтворюють музику з сполученого смартфона і дозволяють передавати і зберігати музику з програми Apple Music. Користувачі інших потокових сервісів можуть управляти відтворенням за допомогою свого годинника.

Apple Pay

Завдяки NFC, годинник може бути використані з Apple Pay і оплачені на сучасних касових терміналах.

Повідомлення

Користувачі iPhone можуть використовувати свій годинник для здійснення телефонних дзвінків і текстових повідомлень, написання електронних листів і отримання повідомлень з багатьох додатків. Ви можете відповідати на повідомлення WhatsApp, хоча сервіс не має власного додатка, ви можете, наприклад, диктувати текст. До речі, користувачі смартфонів можуть отримувати повідомлення тільки в Apple Watch.

Siri

Голосовий помічник Apple слухає і відповідає на питання, але йому необхідно підключення до Інтернету.

Спорт

Apple Watch як і раніше є хорошим партнером для спортсменів: тренувальне додаток фіксує різні види діяльності, як всередині, так і зовні. Якщо Ви забули запустити тренувальний рекорд, годинник будуть нагадувати Вам про це з функцією автоматичного розпізнавання, наприклад, під час бігу. Завдяки GPS і вимірювання висоти обидва нових смартфона тепер також записують маршрут. Походников сподобається ця функція: новий висотомір, який був доданий до обох моделей, тепер ще більш чутливий і надає інформацію про поточну висоті в реальному часі. Годинники залишають додаток для аналізу продуктивності (раніше: Activity) на iPhone, яке Apple встановила в iOS 14 і яке тепер стало більш прозорим. Але все одно проблема в тому, що інформація ділиться між трьома додатками на iPhone.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – аналіз сну в WatchOS 7

У Apple Watch нарешті з’явилася можливість моніторингу сну. У додатку “Сон” користувачі створюють розклад: коли вони лягають спати і коли годинник повинні будити їх вранці. У запланований час сну дисплей залишається темним і показує час тільки при торканні. Додаток не надає детального аналізу сну.

Вранці користувачі бачать, як довго вони спали. Розклад сну може бути створено безпосередньо на вашому годиннику.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – новий чіп, слабкий акумулятор.

Численні функції швидко споживають струм від акумулятора, навіть шосте покоління тут нічого не змінило, виробник обіцяє тільки 18 годин роботи. У тесті обидві годинник з активним виміром пульсу і сигналами тривоги тривали трохи більше одного дня. Найважливіша зміна в Watch 6 – це новий чіп S6 з поліпшеним управлінням харчуванням, так що тепер батарея заряджається всього за 1,5 години замість 2,5. Watch SE використовує торішній процесор і до сих пір заряджається довше.

З новим чіпсетом Apple Watch 6 він заряджає акумулятор до повної зарядки всього за 1,5 години. В Apple Watch SE цей процес займає 2,5 години.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – програмні інновації

Політика поновлення з Apple традиційно щедра, обидві годинник працює під управлінням останньої версії WatchOS 7, яка завдяки оновленням підійде і до більш старих моделей, починаючи з Apple Watch 3, представленої в 2017 році – її все ще можна купити у Apple. Крім нових циферблатів годин, прошивка також отримала і інші функції, найважливішою з яких є аналіз сну, поки можливий тільки в сторонніх додатках. У тестуванні Sleep додатки, обидві годинник вимірювали час сну правильно, але Apple, в першу чергу, зосередився на створенні графіка сну, приділяючи менше уваги аналізу його фаз, шкода. Це все ще потребує поліпшення.

Програмісти WatchOS продемонстрували свої навички в аналізі VO2max, який Apple Watch аналізує без запуску записи тренування, тому що користувач ходить, бігає і бродить трохи кожен день. Задана є в додатку “Охорона здоров’я”.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – новини в WatchOS 7

Вірусна смерть! Apple Watch розпізнає, коли ви миєте руки, і запускає таймер, щоб мотивувати його мити двадцять секунд. У тесті це зазвичай працювало добре. Розумно: При бажанні годинник будуть нагадувати Вам про необхідність мити руки, коли Ви повернетеся додому.

Siri вчиться переводити? В Apple Watch Siri також працює перекладачем. На жаль, мало що змінилося в темі української мови – Siri досі не розуміє нашу рідну мову. За командою “Як сказати … ну (мовою)?” вона перекладає з англійської.

Нові додатки З додатком Shortcuts за запитом вона буде виконувати різні настройки і дії. З WatchOS 7 ви тепер можете використовувати ярлики, створені на вашому смартфоні в Apple Watch. Також новим є додаток Memoji, яке дозволяє користувачам створювати мемуари на годинник.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – сумісність і ціни

Як і звичайні користувачі Android виключені, для настройки Apple Watch необхідний iPhone з iOS 14 (від 6S і вище), але це не обов’язково має бути ваше власне пристрій: з сімейної конфігурацією, наприклад, батько може налаштувати годинник дитини. Діти і літні люди можуть користуватися годинником, починаючи з 4-го покоління, також без iPhone.

Годинники Apple Watch 6 можна придбати на суму від 14700 грн., модель SE стартує з 10300 грн.

Сімейна конфігурація: Apple Watch як годинник для дітей

WatchOS 7 дозволяє налаштовувати моделі Apple Watch з LTE в якості дитячих годин. Ми вже спробували цю функцію. Це практично: діти можуть телефонувати батькам і обмінюватися контактами навіть без телефону (в тому числі і голосом по телефону) і спілкуватися в чаті. Навігація також можлива – хоча для маленьких дітей операція трохи складна. Батьки на iPhone можуть налаштувати функції управління, такі як місце розташування або межа використання. Якщо у повітряного змія вже є iPhone (від 5s і вище), то годинник матиме мало користі – якщо тільки ви не розглянете телефон екстреної допомоги, який автоматично запускається при виявленні падіння. eSIM-карту можна придбати і в мережах Vodafone, Київстар або Lifecell.

Apple Watch 6 і Apple Watch SE – резюме

Обидві нові моделі годинників Apple Watches відмінно зарекомендували себе в тестах, ніхто не робить більш інтелектуальних годин, ніж Apple, але вони практично не несуть в собі ніяких істотних нових функцій. Швидка зарядка і вимір насичення киснем недостатні для того, щоб Apple Watch 6 міг досягти набагато кращого загального результату, ніж Серія 5. Для початківців, SE – це хороший і недорогий вибір, навіть якщо у нього немає постійно включеного дисплея і деяких функцій, що сприяють підтриманню здоров’я. Все ще дратує короткий час автономної роботи і відсутність сумісності з Android.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *