Вівторок, 22 травня

Вчора, 7 листопада, народні депутати проголосували у першому читані за проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками. Усього на підтримку закону № 3112-1, авторами якого є Андрій Парубій, Леонід Ємець та Олександр Черненко, проголосувало 226 народних обранців. Цей законопроект пропонує застосувати виборчу систему, котра дозволятиме персоніфікувати голосування і запровадити регіональні виборчі округи.

Один з авторів законопроекту, нардеп Леонід Ємець зазначив, що це ще зарано вважати перемогою, адже за два тижні відбудеться друге читання.

Єгор Соболєв, народний депутат та один з учасників акції «Велика політична реформа», прив’язав вдале голосування до вимог мітингувальників під Верховною Радою, а також додав, що ніхто не вірив у те, що набереться необхідна кількість голосів.

Геннадій Григоренко, політолог та шеф-редактор Харківського регіонального форуму, запевнив, що у законопроекті реалізована його ідея, висунута публічно ще десять років тому.

Громадський діяч та виконавчий директор Transparency International Ярослав Юрчишин підкреслив, що це тільки перший крок, а 226 голосів – дуже малий запас для другого читання.

Альона Шкрум, український політик та юрист, впевнена, що вдале голосування за проект Виборчого кодексу – це лише випадковість.

Блоґер Антон Ходза назвав успіх у голосуванні несподіванкою, а також звернув увагу на те, що Семенченко, котрий вимагав прийняття цього закону, не голосував.

Політичний аналітик Олексій Сидорчук розмірковує над тим, чи спрацює з народними обранцями теорія залежності від шляху. Адже підтриманий законопроект суперечить поглядам багатьох нардепів, але водночас депутати можуть забажати виправдати своє голосування.

Журналіст Павло Пущенко звернув увагу на коментар депутата Валерія Дубіля, котрий «розхвалює Виборчий кодекс, хоча сам за нього не голосував».

Юрист Микола Марченко визнав, що вдале голосування за Виборчий кодекс є перемогою, адже він одразу врегульовуватиме правові питання проведення виборів по всій країні і є за своїм змістом європейським.

Політичний експерт Валерій Клочок переконаний, що найголовнішим у цьому законопроекті є можливість припинення політичної корупції та суттєве підвищення ролі політичних партій.

Політолог Денис Денищенко поділився міркуваннями про те, що суспільство потребує змін, політичної реформи та відвертої дискусії.

Юрист Владислав Власюк впевнений, що голосування за Виборчий кодекс необов’язково слід розглядати як наслідок акції під Верховною Радою.

Олександр Бригинець, політик, письменник та журналіст, сподівається, що до другого читання вдасться виправити проблеми законопроекту, а також вважає, що закон є суперечливим, але кращим з-поміж інших варіантів.

Залишити коментар