Перегляд: Простір

Простір
1
«Ми не ображаємося на слово “цигани”!» Як живуть у таборі на Закарпатті, звідки походить убитий у Львові молодий ром?

Найцікавіші – малеча. Вони зграйкою підбігають до гостей і не залишають нас під час всієї екскурсії, лишень, як кульки ртуті: то прикочуються ближче, то відлітають далі, а часом змінюють кількість, але ні на хвилину не зоставляють самих. Спершу вони оточують…

Простір
0
«Зелений будиночок»: у Луцьку рятують маєток секретаря обкому

Його іноді називають «зеленим будиночоком». Сьогодні він – фактично руїна. Притулок для безхатьків і наркоманів. На стінах – промовисті «графіті сучасників», попід ними – рештки обвалених балконів і колон. А сусіди ще пам’ятають, як під ялинами стояла охорона, як за…

Простір
0
Ангарне мистецтво: де рятують унікальні козацькі човни

Дубель-шлюпка і байдак – це унікальні човни, які вдалося відновити завдяки отриманню гранту від Посольського фонду США. Його виграв Національний заповідник «Хортиця» ще у 2014 році. Тоді запорожці отримали майже 70 тис. доларів. Керівник реставраційних робіт, завідувач відділу охорони пам’яток…

Простір
0
Як сір Ланцелот на «Срібному Татоші» закарпатський замок здобував

Тендітна дівчина з екстрарудими косами в шапці-«тирольці», яка їй відверто пасує. Вона – не просто учасниця, як то кажуть, «персонаж» фестивалю, а й бійчиня, лицарка! Уперше на фестивалі середньовічної культури «Срібний Татош» відбулися дівочі профбої. Зійшлися лицарки Ксенія Марко та…

Простір
0
Англійський клуб покидає Дніпро по-англійськи

Це буде завдання із зірочкою. Було: письменники, купці, архітектори, дворяни, чиновники, благодійність, бали, творчі вечори… Стало: безхатченки, алкоголіки, наркомани, розруха, сморід, розпач… Між «було» і «стало» приблизно 160 років. Чи багато це? Для людини наче багато, а для історії –…

Простір
0
Луганчанин Потап, велетень Потапич, сирота Мішутка і компанія. На Закарпатті діє ведмежий «курорт»

Часто тут зустрічають відвідувачів… танцями. Але гості радіють цьому лише спершу. Бо ж потім дізнаються, як саме в минулому цирковий ведмідь Беня набув хореографічних навичок. Мале ведмежатко ставили на розпечену залізну пластину – так Беня навчився піднімати лапки на потіху…

Простір
0
Луцький Гауді, або Дім, який збудував Микола

Майстер і Рудий німець Йому 75. І він чимось навіть схожий на героя з якогось чудернацького фільму про гоблінів. Чи з роману Віктора Гюго? Фактурний. Наче ліпив себе сам. Обвітрене тіло. Засмальцовані від щоденної роботи з камінням і бетоном шорти.…

Простір
0
Набережна Києва стала полем битви графітистів з усієї України

Тег-машину нічим не зітреш Художник і колишній графітист Вова Lodek Воротньов каже, що в усіх цих написах немає жодного сенсу: «Якщо ви не можете прочитати цей напис, то це субкультурний “лікарський почерк”, де закодована кличка “пацієнта”, – каже він. –…

Простір
0
Доба Відродження, що триває. На Закарпатті митець перетворює занедбаний палац на Замок кохання

«Це – наша хазяйка! Ілона Зріні! Легендарна дружина, коханка, матір і просто неймовірна жінка свого часу! Її день народження – 22 травня, і всі наші головні події ми присвячуємо їй», – подорож Замком кохання починається зі знайомства з музою цього…

Простір
0
Неантичний форум: як українські «треті місця» стали центрами суспільного життя у регіонах

«Треті місця» – це частини міського простору, що не є ані домом («перше місце»), ні роботою («друге місце»). «Третє місце» має «вільний» характер відвідування, формує і розвиває власну спільноту, сприяє розвитку культури, демократичних цінностей та громадянського суспільства. На відміну від…