Учора, 19 січня, у центрі Одеси сталася смертельна стрілянина. За інформацією поліції, дільничий та два оперативники відправилися на місце подій задля перевірки інформації, згідно з якою у будинку на вулиці Новосельского перебував підозрюваний, розшукуваний за хуліганство. Затримання чи штурму на той момент не планувалося. Зловмисник, побачивши правоохоронців, відкрив вогонь із саморобного пістолета-кулемета. Викликані на допомогу пораненим дільничим підрозділи поліції були змушені застрелити правопорушника. Усього на місці подій загинуло двоє осіб, згодом ще один правоохоронець помер у лікарні, є поранені. Ліквідованим зловмисником виявився проросійський активіст Валентин Дорошенко.
Згідно з інформацією, опублікованою на сторінці поліції в Одеські області, одним із загиблих став знайомий вбитого стрілка. За попередніми даними між ними був конфлікт, під час стрілянини по правоохоронцям розшукуваний скоїв постріли й у бік товариша. У ході штурму в приміщенні, де переховувався вбивця, працівники поліції виявили ще двох раніше засуджених чоловіків. Крім поліцейських, поранена й цивільна особа.
Радник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Руслан Форостяк повідомив, що загиблого звали Костянтин Піковський. За показами свідків, він намагався завадити Дорошенку вести вогонь по поліцейським та навіть надавав останнім медичну допомогу. Можливо, саме за це вбивця і зробив смертельний постріл в серце юнака.
Пізніше прес-служба поліції повідомила, що у лікарні помер один з поліцейських. Ним виявився 27-річний дільничний офіцер поліції Сергій Пригарін. У загиблого залишилися дружина та дворічна донька.
Журналістка та громадська активістка Олена Балаба вважає, що перестрілка була спланованим сценарієм, головним «посилом» якої було зміцнення позицій мера Одеси Геннадія Труханова. Разом з тим журналістка додала, що правоохоронці поводилися непрофесійно, однак відтягнули на себе інформаційний простір, з якого зникла інформація про втечу Труханова.
Громадський активіст Сергій Стерненко запевнив, що в Україні час запровадити кримінальну відповідальність за публічну демонстрацію підтримки країни-агресора та саджати за це років на 5-10. Разом з тим Стерненко наполягає на прийнятті законів про офіційний обіг вогнепальної зброї для самозахисту та безпеки суспільства та нового закону про самооборону. Активіст зізнався, що його лякає той факт, що «озброєний проросійський навіжений» може вільно гуляти містом.
Блогер та журналіст Денис Казанський написав, що особи, схожі на Валентина Дорошенка, сьогодні працюють депутатами на території так званих ДНР та ЛНР.
Блогер Кирило Данильченко стверджує, що Валентин Дорошенко, прихильник «русского мира» та створення так званої «Одеської народної республіки» вчергове підтвердив неадекватність проросійських активістів.
Колишній однокласник стрілка Сергій Стеблиненко розповів, що серйозні зміни з Валентином Дорошенко відбулися ще у шкільному віці після того, як загинула його мати. Автор впевнений, що вбивця був неймовірно самотньою людиною, яку до такого фіналу підштовхнуло життя.
Поет, блогер та журналіст Станіслав Домбровський зазначив, що після прочитання історії колишнього однокласника Валентина Дорошенка його не полишає бажання піти до моргу та вибачитись перед вбивцею за всіх людей, які перетворили сироту на чудовисько. Автор розповів, що не міг спати всю ніч, розуміючи, що п’ятдесятилітня людина, як могла, кликала на допомогу, але її ніхто не чув. А коли Дорошенко почав вбивати, було вже надто пізно.
Журналіст Сергій Костеж заявив, що найгіршим є ігнорування сепаратистів, які знаходяться в тилу, вбиваючи проукраїнських депутатів та поліцейських.
Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик назвав події в Одесі черговим кривавим уроком для силовиків: проросійські активісти завжди небезпечні.
Блогерка та громадська активістка Ірина Медушевська виступали за офіційний дозвіл на володіння та використання зброї українцями. За словами Медушевської, якби у неї була зброя та дозвіл, вона б одразу застрелила Дорошенка.
Журналіст Олександр Осташко наперед засудив усіх, хто вирішить назвати вбивцю героєм або борцем за свободу.
Колишній підполковник міліції Владислав Сердюк опублікував фотокартки, на яких Дорошенко разом з іншим активістом б’ють голову польського культурного центру в Одесі Тадеуша Залуцького за те що той попросив прибрати портрет Сталіна. Тоді, за словами Сердюка, протокол чомусь склали на Тадеуша.
Журналіст Юрій Ткачев зазначив, що головною особливістю одеських подій є непередбачуваність того, з якого боку «тобі (або не тобі) може прилетіти». Адже ніхто не міг подумати, що в Дорошенка, який викликав на дуель екс-мера Одеси Гурвіца, у підвалі знаходитиметься цех з виробництва автоматів. Так само ніхто не міг очікувати, що Дорошенко зможе застосувати цю зброю.
Активіст Віталій Устименко звернувся до поліції з питанням, хто конкретно нестиме відповідальність за черговий провал з боку правоохоронних органів. Водночас активіст «подякував» СБУ за майстерню саморобної зброї в квартирі сепаратиста.
1 комментарий
З Домбровським зовсім не згоден! навіть сама самотня людина з поганою долею може залишатися людиною та відрізняти добро від зла. і я таких людей знаю чи мало. поліція вчинила правильно і дуже шкода полісмена який загинув. ось перед ким треба вибачитись. і вибачатись в першу чергу мають адепти російського миру. сподіваюсь інші прихильники росії зрозуміють що чемодан вокзал росія ще актуальні…..в добру путь