Середа, 20 червня

Всеукраїнська мережа книгарень «Є» цього року святкує своє десятиріччя. Перша «Є» була відкрита 21 грудня 2007 року у Києві, сьогодні ж магазини мережі можна зустріти у 14 містах. З нагоди десятиліття команда книгарні запустила флешмоб спогадів у соціальній мережі Facebook. Opinion дізнався, про що розповідають користувачі під хештегом #Є10років.

На офіційній сторінці книгарні у Facebook зазначається, що умови участі у флешмобі доволі прості: достатньо згадати найяскравіший епізод про «Є», використати спеціальний хештег та запросити до участі в акції друга, який теж може поділитися власними спогадами. Сьогодні, 21 грудня, автори найцікавіших історій отримають подарунки від книгарні «Є».

Українська письменниця Вікторія Амеліна розповіла, що «Є» була першою книгарнею, де побувала її дитина. Тоді син письменниці з-поміж усіх книжок витягнув есеї Орвелла мовою оригіналу. Відтоді книжки для Вікторії за традицією обирає син.

Менеджер книгарні Олександр Вешелені розповів про початок роботи у мережі «Є», організацію перших заходів, тисячі книжок та книжкових фанатів.

Письменник і креативний директор харківського видавництва Vivat Ігор Зарудко заначив, що за шість років, які він віддав харківській «Є» дуже складно виокремити щось одне, адже було все: сміх і сльози, нірвана і знервованість, танці та просиджування на місці, веселощі й погроми, піт і кров, робота по 12 годин на день.

Письменник Олександр Ірванець написав про власні асоціації з книгарнею «Є». Так, наприклад, львівська центральна книгарня асоціюється у письменника із загадковим паном Анатолієм, який представляється викладачем фізкультури і, беручись ставити питання, починає розповідати про власні погляди і судження.

Письменниця Катерина Калитко, котра отримала нагороду «Книга року ВВС-2017» за збірку оповідань «Земля загублених», розповіла про те, як пошуки книги улюбленої поетеси привели її до франківської «Є» та як за два роки відкрилася перша книгарня у Вінниці.

Для письменниці Дари Корній перші спогади про книгарню є читацькими, а ось перший письменницький спогад пов’язаний із дебютною презентацією книги у тернопільській «Є».

Юлія Кропив’янська, літературна критикиня, згадала, де купувала книжки до того, як з’явилась перша книгарня «Є», та подякувала всім причетним за створення цього «затишного прихистку для диваків і дивачок, який розповзається і невпинно змінює світ».

Перекладачка та письменниця Катерина Міхаліцина поділилася спогадами про перший візит її доньки до книгарні «Є», перший власний досвід використання перформанс-елементів у читанні віршів та про родинну, навіть династичну любов.

Провідна редакторка видавництва Vivat Олена Рибка також згадала перше знайомство з «Є» та розповіла, що для її дитини ця книгарня залишиться першою та асоціюватиметься з віршем Івана Малковича.

Тетяна Терен, директорка Українського інституту книги, розповіла, як завдяки «Є» її колекцію поповнило одразу два кактуси, поділилася причинами любові й поваги до книгарні та привітала всіх причетних.

Письменник Олексій Чупа зізнався, що не любить флешмоби та всіляко їх ігнорує, однак цього разу все ж зробив виняток. Замість спогадів автор поділився мрією: відкриття книгарні «Є» у Донецьку.

Олег Шинкаренко, письменник і журналіст, опублікував постер першої презентації збірки оповідань і розповів, як вона пройшла у київській книгарні «Є».

Залишити коментар