Четвер, 24 травня

Цієї неділі, 3 грудня, група активістів заблокувала телеканал NewsOne, який належить народному депутату Євгену Мураєву. Блокувальники пояснили свої дії незгодою з політикою каналу, зокрема, з висловлюваннями його власника. Нагадаємо, в одному з ефірів ведучий назвав Євромайдан «державним переворотом», після якого Україна втратила Крим.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що будь-який тиск на засоби масової інформації є неприпустимим. Та водночас, на думку президента, неприпустимими є і спроби журналістів виправдати дії країни-агресора.

Політичний консультант Руслан Бортнік на своїй сторінці повідомив, що блокування телеканалу є кримінальним злочином, а бездіяльність у цьому випадку правоохоронних органів – політичним злочином влади. Бортнік також засудив мовчання багатьох ЗМІ стосовно цієї ситуації.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко встала на захист заблокованого телеканалу, заявивши, що блокувати його можна лише пультом телеглядача. Також Геращенко засудила участь власника NewsOne у ефірах власного каналу.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив, що Мураєв неодноразово заперечував факт російської агресії, прикриваючись свободою слова та плюралізмом думок. Крім того, Геращенко повідомив про підписання законопроекту, котрий пропонує ввести кримінальну відповідальність за публічне заперечення факту військової агресії Російської Федерації.

Журналістка Тетяна Даниленко жартома вказала на те, які ЗМІ в Україні є незалежними, а які – продажними.

Народний депутат Світлана Заліщук розповіла, чому покинула студію заблокованого телеканалу разом зі своїми колегами. За словами Заліщук, ведучий назвав Революцію гідності державним переворотом, констатував, що російський газ був дешевий і правильний до 2013 року, а також заперечив різницю між чоловічою та жіночою статтю в Європі.

Нардеп Микола Княжицький впевнений, що «блокувальники» з’являються, як тільки суспільство починає розуміти ціну антиукраїнських рупорів та вимагає припинити їхні провокації.

Євген Мураєв, власник телеканалу та народний депутат, заявив, що ситуація якнайкраще ілюструє всю свободу слова та демократію, «власниками яких ми ніби стали». Мураєв здивований тим, що жоден із нардепів, котрі часто бували в ефірі та розповідали про власні погляди на ситуацію в країні, не приїхав та не вирішив проблему із блокуванням. У своєму дописі депутат знову скептично поставився до Революції гідності та звернувся за допомогою до «свідомих громадян та політиків».

Мустафа Найєм, екс-журналіст і нардеп, розповів, що не поділяє погляди телеканалу NewsOne, однак розкритикував факт блокування. Найєм впевнений, що платити за це будемо всі ми – суспільство та післяреволюційна країна. Нардеп висловив підтримку журналістам телеканалу, зазначивши, що серед них є кореспонденти, котрі чесно виконують свою роботу.

Журналістка Ірина Ромалійська прокоментувала рішення Світлани Заліщук та її колег залишили студію телеканалу після заяви про те, що Майдан був державним переворотом. Однак Ромалійська не розуміє, навіщо взагалі ходити до студії цього каналу та легітимізувати таку журналістику.

Політичний експерт Микола Спірідонов заявив, що термін «державний переворот» не є образливим та не виключає поваги до загиблих на Майдані. Нагадаємо, сам експерт є частим гостем студії NewsOne.

Залишити коментар