Середа, 20 червня

У четвер, 30 листопада, у Нікопольському суді Дніпропетровської області вибухнули дві гранати, внаслідок чого загинули дві людини. Випадок стався під час слухання судової справи про вбивство, вибух скоїв батько потерпілого після того, як суд вкотре переніс засідання. За інформацією речниці поліції у Дніпропетровській області, суд був перенесений у зв’язку з тим, що не з’явився адвокат.

На сторінці Національної поліції у Дніпропетровській області повідомляється, що станом на 30 листопада внаслідок вибуху двох гранат дві людини загинули, ще дев’ять травмовані. Батько потерпілого, котрий підірвав гранати, загинув на місці, згодом помер один із підсудних. За даним фактом внесені відомості до реєстру досудових розслідувань за статтею «умисне вбиство».

Професор Хмельницького університету управління та права Юрій Білоусов повідомив, що судді вважають головною причиною трагедії відсутність охорони в судах. Сам Білоусов до такої заяви поставився критично.

Блогер і громадський активіст Сергій Вакула переконаний, що до загибелі людей призвела відсутність справедливого правосуддя та продажність судів. Блогер зазначив, що справа є більш ніж резонансною, а тому слід особливо уважно слідкувати за реакцією центральної влади.

Адвокат Сергій Войченко розповів, що трагедія є результатом судової реформи та реформування поліції. На думку адвоката, такий крок батька загиблого можна розцінювати як відповідь та оцінку владі за «абсолютно наплювательське ставлення до людей». Войченко також додав, що на сьогодні жоден суд не застрахований від подібного сюжету, адже країна переповнена зброєю з АТО, а гранату подекуди простіше і дешевше купити, аніж однойменний фрукт.

Юрій Гончаренко, фрілансер і колишній член Правого сектору, повідомив, що добре знайомий із Нікополем, котрий тривалий час був доволі кримінальним містом, де владу контролювали бандити. Гончаренко впевнений, що головним зараз є те, що таких «нікополей» в Україні багато, так само як і батьків, яким нічого втрачати. А ще більше – продажних суддів.

Публіцист і керівник першого добровольчого мобільного шпиталю Геннадій Друзенко розповів, що цю трагедію можна розцінювати як появу в Україні славнозвісного судді Лінча. Друзенко переконаний, що батько, котрий підірвав гранати, зробив для судової реформи більше, аніж уся Верховна Рада.

Політик та юрист Микола Катеринчук зазначив, що події у Нікополі є свідченням зневіри громадян у системі правосуддя, адже принцип верховенства права у нас жодним чином не реалізується.

Адвокатка та журналістка Тетяна Монтян абсолютно не здивувалась, а, навпаки, вважає, що подібні випадки можуть стати масовими.

Екс-командир полку «Дніпро-1» Олександр Соболь натомість вважає, що показником ставлення українців до судової системи є не підрив гранат у Нікополі, а тотальна підтримка цієї трагедії серед українців.

Співзасновник Pro Ukraine Євген Цяпенко повідомив, що це було вже двадцять перше засідання суду. За інформацією Цяпенка, одну з гранат батько загиблого кинув у бік підсудних, а іншою підірвав себе.

Блогер Міха Чаплига заявив, що подія є наслідком поганої роботи правосуддя, адже люди починають вершити його самостійно, навіть ціною власного життя.

Залишити коментар