Середа, 20 червня

Учора, 29 листопада, президент України Петро Порошенко підписав закон, що встановлює 25 грудня державним святом, а також вихідним днем у зв’язку зі святкуванням Різдва за григоріанським календарем. Згідно з новим законом, водночас із появою додаткового вихідного робочим днем стає 2 травня. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон ще 16 листопада. Разом з тим Україна продовжить святкувати Різдво і за юліанським календарем: 7 січня залишається вихідним.

Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці повідомив про підписання відповідного закону та подвійне святкування Різдва Христового в Україні.

Адміністрація президента повідомила, що неробочим днем буде також і перше травня – День праці.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила своє ставлення одразу після ухвали нардепами законопроекту про святкування 25 грудня. Геращенко також запропонувала скасувати як вихідний 8 березня та норми щодо перенесення святкових днів із вихідних на понеділок.

Олександр Бригинець, політик, письменник і журналіст, навів перелік церков, для котрих традиційним є святкування Різдва саме 25 грудня. Україна ж разом із Грузією, Сербією та Росією до ухвали закону святкувала на початку січня. Бригинець розповів, що на правах одного зі співавторів закону підтримує додатковий вихідний для українців.

Журналіст і викладач Віталій Голубєв відреагував на додатковий вихідний доволі скептично, підкресливши, що у тисячі українців, непричетних до християнства західного обряду, з’явився додатковий привід «насвинячитись» із самого ранку 25 грудня.

Письменниця Олена Захарченко також прокоментувала новину з певним сарказмом, запропонувавши всі зимові свята перенести на 31 грудня.

Політичний експерт Олексій Мінаков зазначив, що подібні закони дозволяють все більше й більше віддалитися від «русскаго мира», витягнувши із себе «скрєпи» Радянського Союзу.

Політолог Віктор Уколов опублікував карту, на котрій усі країни позначено різними кольорами, відповідно до офіційної дати святкування Різдва. Уколов додав, що важливим фактором є те, що близько 2 млрд українських католиків та протестантів також не почуватимуть себе упослідженими в рідній державі.

Святослав Цеголко, тележурналіст і секретар українського президента, обмежився лише світлиною та кількома реченнями з констатацією факту підписання Петром Порошенком нового закону.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько був відверто лаконічним, звернувшись до українських церков.

Віталій Чепинога, український політик і блогер, поставився до нового закону дещо жартівливо, порівнявши систему святкових вихідних в Україні та Європі.

Співкоординатор громадянського руху «Простір свободи» Тарас Шамайда підтримав рішення щодо вихідного 25 грудня, зазначивши, що людям давно треба було дати можливість святкувати разом з усім світом. Щодо думок про занадто велику кількість неробочих днів Шамайда переконаний: це лише кволі аргументи проти розриву з «московсько-юліанською календарною шизофренією».

Український актор, радіо- і телеведучий Андрій Альохін припустив, що з часом святкувати 7 січня буде все менше людей, називаючи цей день вже «Старим Різдвом».

Залишити коментар