Четвер, 24 травня

У понеділок, 20 листопада, на вулиці Щербаківського в Києві, неподалік від станції метро «Нивки», активісти партії «Національний корпус» влаштували розгроми лотерейних кіосків «Лото Маркет» та «Спортлото», котрі належать оператору державних лотерей «М.С.Л.». Частина активістів була затримана правоохоронними органами, за фактом пошкодження лотомаркетів розпочато кримінальне провадження.

На офіційній сторінці політичної сили «Національний корпус» розміщено повідомлення щодо некоректного, на думку організації, висвітлення дій активістів багатьма засобами масової інформації. Зокрема активісти наголосили, що акція 20 листопада відбувалася в рамках боротьби з російським бізнесом в Україні.

Відділ комунікації київської поліції повідомив, що за протиправні дії в районі станції метро «Нивки» було затримано 15 осіб, більшість з яких – переважно 1999-2003 років народження. Також було повідомлено, що внаслідок інциденту двоє поліцейських та восьмеро активістів отримали тілесні ушкодження.

Київський журналіст Роман Петушков опублікував власну хронологію подій. Зокрема журналіст повідомив, що поліція використовувала газ і спеціальні засоби. За інформацією Петушкова, кількість постраждалих та затриманих може сягати 30 осіб.

Активіст Павло Муровейко впевнений, що затримані постраждали саме через невміло організовану акцію.

Мешканка Києва Тетяна Колесук повідомила, що при постійних дозволах «згори» на відкриття подібних закладів дії активістів були цілком правильними та виправданими.

На сторінці спільноти «Нивки без політики» було висунуто припущення, що лише подібними діями можна боротися з «мільйоном непомічених золотих підков».

Блогер Олексій Олексієв розкритикував дії правоохоронців, зазначивши, що їхні дії спрямовуються не на викриття правопорушень, а на «кришування» грального бізнесу.

Громадський діяч Олександр Пабат назвав акцію та сутичку з правоохоронцями «неймовірно показовою подією», згадавши про нещодавнє неприйняття представниками ВО «Свобода» ініціативи створення легальної гральної зони в Києві.

Активіст і експерт з громадського бюджету Артем Стельмашов відреагував на події лише світлиною та повідомленням про погроми кіосків.

Блогер Євген Чурсін виклав відомі йому факти сутички «Національного корпусу» та поліції, щоправда, переплутавши назву організації активістів з «Азовом».

Член «Національного корпусу» Данило Яковлєв додав відео, на якому помітно, як правоохоронці стягують одного з активістів з даху будівлі, після чого продовжують бити його ногами.

 

Залишити коментар