Четвер, 24 травня

У суботу, 18 листопада, в одеському Міському саду відбулась акція на знак протесту проти вирубки 109 дерев задля побудови адміністративної будівлі з додатковими торгівельними приміщеннями. Під час акції між активістами та правоохоронцями виникла сутичка з використанням файєрів, газу та палиць. Активісти зняли ворота з Літнього театру та віднесли їх до будівлі міської ради, заблокувавши двері державної установи. У неділю, 19 листопада, містяни знову зібрались разом, аби прибрати територію Літнього театру.

Громадський активіст та екс-керівник «Правого сектору» в Одеській області Сергій Стерненко на своїй сторінці повідомив, що поліція власноруч декілька разів розв’язувала конфлікти із силовим протистоянням. Стерненко наголосив, що саме міська рада давала дозвіл на вирубку дерев та захоплення публічної території.

Журналістка Наталя Усатенко розповіла про власні враження від суботньої акції та закликала мешканців міста приєднатися до прибирання Літнього театру.

Голова Антикорупційного офісу Олексій Чорний опублікував план Міського саду, згідно з яким Літній театр не є окремою частиною, адже всю територію подарував Одесі Фелікс де Рибас. Чорний також наголосив, що головною умовою подарунку була заборона будь-якого будівництва на цій території.

На сторінці Одеської обласної адміністрації було опубліковано звернення Максима Степанова. Голова ОДА заявив, що подібного не може бути, навіть якщо мерія діє з повним дотриманням законності процедур. Політик закликав міськраду завжди враховувати питання справедливості та інтересу людей. Степанов прийняв рішення перевірити законність дій керівництва міста та запропонував авторам Зеленого театру перенести свій проект до Міського саду.

Журналіст Денис Соколов поділився власними емоціями з приводу першої перемоги містян.

Священник Олесь Август Чумаков порівняв випадок зриву концерту Костянтина Райкіна в Одесі з подіями на акції у Міському саду.

Одеситка Тетяна Почтєнних наголосила на тому, що останні десять років містяни зовсім не звертали увагу на стан Літнього театру (саме з нього мала початися забудова Міського саду).

Активіст Павло Поламарчук звернувся до Дмитра Головіна, начальника одеської поліції, із проханням встановити цілодобову охорону на вході до Літнього театру, допоки не буде стовідсоткової гарантії відсутності будь-яких планів на будівництво.

Світлана Підпала, учасник проекту «Зелений лист», спробувала публічно та зрозуміло донести до міської ради позицію громадськості щодо Міського саду та Літнього театру.

Юрій Нікітін, одеський активіст, написав, що пишається своїми друзями та усіма містянами, котрі прийшли у суботу до Міського саду. Однак зазначив, що це ще не перемога, а лише її початок.

Координатор проекта «Артхаус Клуб» Олег Мельничук розповів свою версію суботніх подій, поділивши усіх містян, що прийшли на акцію, на три групи, та поміркував над процесом формування громадського суспільства.

Журналістка та письменниця Зоя Казанжи розкритикувала дії «Національного корпусу “Азов”», припустивши, що акція координувалася міським головою.

Член політичного об’єднання «Сила людей» Леонід Іванишко розповів, що одеський міський голова Геннадій Труханов відреагував на позицію активістів, зазначивши, що жодного будівництва в Літньому театрі та Міському саду не буде.

Під час акції був поранений очільник одеської поліції Дмитро Головін. Станіслав Домбровський, одеський поет, виклав на своїй сторінці відео, де пропонував уважно роздивитися, з якої зі сторін сутички полетіла цеглина.

Блогер Сергій Дібров повідомив, що особисто не був присутнім на акції, однак особливо цікавою для нього виявилася теза про «молодчиків у балаклавах», котру автор намагався спростувати. На думку Діброва, саме правоохоронці дуже часто стають головною небезпекою для людей.

Письменник та психіатр Борис Херсонський відреагував на факт можливої забудови доволі лаконічно.

Активіст Владислав Балинський розповів про попередній аналіз дій правоохоронців та відзвітував про результати недільного прибирання у Літньому театрі.

Прокоментувала акцію у Міському саду і журналістка та громадська активістка Олена Балаба.

Залишити коментар