Середа, 20 червня

Вчора, 16 листопада, народні депутати більшістю голосів підтримали законопроект, котрий має надати захист підприємцям від тиску силовиків. Проект майбутнього закону, ініційований Володимиром Гройсманом, підтримало 312 нардепів. Відповідно до програми «Маски-шоу стоп!», як її охрестив міністр юстиції Павло Петренко, правоохоронці не можуть вилучати під час обшуків документи підприємців, техніку та інші матеріали без присутності адвоката. Добуті таким шляхом докази не зможуть використовуватися стороною обвинувачення.

Радість щодо ухвалення законопроекту на своїй сторінці висловив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, віднині чесний бізнес перебуватиме під надійним захистом.

Також Гройсман звітував про участь у щорічних зборах Європейської бізнес-асоціації, котра вважається одним із найбільших ділових об’єднань України. У контексті цього заходу прем’єр згадав і про ухвалений законопроект, назвавши його потужним кроком до покращення реального сектору економіки.

Міністр юстиції Павло Петренко назвав ухвалу закону спільною перемогою та подякував усім представникам бізнес-асоціацій та громадських структур, котрі долучилися до розробки законопроекту «Маски-шоу стоп!». Крім того, міністр описав головні положення майбутнього закону.

Владислав Криклій, начальник Головного сервісного центру МВС України, заявив, що віднині не буде жодного блокування господарської діяльності через вилучення документів і комп’ютерної техніки.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що тепер ускладниться робота правоохоронців, але разом з тим повідомив, що радий такому результату голосування.

Михайло Гаврилюк, активіст Євромайдану та політик, також відреагував на ухвалу законопроекту, сподіваючись, що він захищатиме український бізнес.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернула увагу на те, що в соціальних мережах з’явилася рідкісна атмосфера перемоги, але наголосила на тому, що автором закону є коаліційний уряд.

Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена, повідомив, що схвалений Верховною Радою законопроект забезпечить імплементацію значної частини рекомендацій, що містяться у системному звіті бізнес-омбудсмена України.

Перемогою результати голосування назвав і екс-журналіст та нардеп Мустафа Найєм. Політик дуже ретельно описав головні положення законопроекту та попросив хоча б трохи вчитатися у цей текст, аби повною мірою оцінити ступінь революційності майбутнього закону.

Олена Сукманова, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації, розповіла, що влада продемонструвала фантастично-ефективну роботу, адже від початку роботи над законопроектом до прийняття минуло менше двох місяців.

Залишити коментар