Середа, 20 червня

Соціальні мережі сколихнула хвиля обурення через фотографію вбитої карпатської рисі, внесеної до Червоної книги. На знімку лісничі Рахівського лісничого господарства Віктор Кабаль із сином Миколою позують поряд із трупом тварини. За інформацією активістів, Кабаль-старший є головою районного товариства мисливців та рибалок «Говерла», а функції його заступника виконує Кабаль-молодший. Нагадаємо, згідно з даними Червоної книги, в Карпатах лишилося не більше 350 особин рисі.

Світлини, котрі активно обговорюють у соціальних мережах, розмістив начальник Трибушанського ПНДВ Карпатського біосферного заповідника Василь Шемота. Активіста обурило, що вбивці не вважають за потрібне зважати на Червону книгу України та регулярно звітують про активні дії у боротьбі з браконьєрством.

Активіст Олександр Подобовець повідомив, що Віктор Кабаль є власником готелю на Драгобраті, усередині якого все заставлено опудалами вбитих на полюванні тварин.

Український політик Роберт Горват повідомив, що Державне агентство лісових ресурсів розпочало розслідування цієї події, а також закликав правоохоронні органи якнайшвидше відреагувати та дати власну оцінку.

Письменник та перекладач Сергій Осока підкреслив, що найгіршим у цій ситуації є почуття безкарності лісничих.

Журналістка Галина Плачинда повідомила про дані Червоної книги щодо кількості особин вбитої тварини та звернулася за коментарем до міністра екології Остапа Семерака.

Політик Роланд Цебер звернувся до керівництва закарпатської поліції та начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства із проханням розібратися в ситуації та покарати правопорушників.

Журналіст Віктор Трегубов висловив власне невдоволення ситуацією та розповів, що мріє про момент, коли будь-які «досягнення» у полюванні сприйматимуться як суто негативне явище.

Олег Ляшко, нардеп і лідер Радикальної партії, назвав Кобаля-молодшого жорстоким вбивцею та закликав правоохоронців домогтися найвищого ступеня покарання.

Креативний директор YARCHE Анна Лаунець розповіла про власні міркування щодо полювання, зазначивши, що тварина завжди має менше шансів у порівнянні з людиною.

Доброволець АТО Андрій Романюк зазначив, що навіть на війні українці намагаються берегти тварин, а ця ситуація з рахівськими лісничими є набагато серйознішою, ніж може здатися на перший погляд.

Журналістка Олена Степаненко повідомила, що реакція українського сегменту соціальної мережі Facebook дозволила пришвидшити реакцію правоохоронних органів, і тепер проти вбивць відкрито кримінальне провадження.

Народна депутатка Ірина Суслова пообіцяла якнайшвидше звернутися до відповідних органів із вимогою покарати правопорушників.

Уже через шість годин після публічної обіцянки Суслова опублікувала знімок депутатського звернення, пообіцявши, що відповідальності ніхто не уникне.

Підписав звернення і нардеп Андрій Немировський. Про це він повідомив на своїй сторінці та подякував громадськості за небайдужість.

Залишити коментар